איטום גגות

ישנם תקופות שונות בהם יש לבצע תחזוקה שונה לבית, במיוחד כאשר מדובר בבתים פרטיים או בדירות מגורים עם גג. אחת מפעולות התחזוקה שמתבצעות דווקא בזמני הקיץ, היא לא אחרת מאשר איטום גגות הנעשה דרך מגוון רחב של שיטות ואמורה להבטיחה עונת גשמים די יבשה בתוך הבית. עם זאת חשוב להכיר מספר טיפים אשר יעזרו לא בעל גג, להכין בצורה מיטבית את הגג לתהליך של איטום וגם יעניק גג יבש לאורך שנים. כמו כן חשוב לזכור כי אם אנו מבצעים איטום על ידי חברה מקצועית, לא משנה באיזה סוג חומר אנו בוחרים, מומלץ לקבל אחריות על העבודה ובכדי להבטיח איטום לתקופה ארוכה.

הכנה וחומרים לאיטום גגות

במקרים בהם מתגלה נזילה באחת מפינות הגג, חשוב לדעת כי איטום גגות הוא דבר מידי והכרחי שיש לעשות, שכן מקרים כאלו עלולים לפגוע לא רק בשאר קירות הבית אלא גם במוצרי חשמל שונים. על כן אחת הפעולות הראשות היא כמובן לנקות את הגג, לוודא שאין עליו פסולת לא רצויה או כל דבר אחר שעלול לחסום או לעכב את חומרי האיטום השונים. שנית כל יש לפנות גם את המרזבים, לנקות את הדודים ולוודא כי אל האזורים הללו לא יובילו לתקלות כל שהן בזמן האיטום. פעולה שנייה היא כמובן להכיר את התשתית שיש על הגג שלנו, כך נוכל להבטיח איטום מיטבי עם התאמה בין חומרי האיטום הקיימים כיום בשוק לבין החומרים הקיימים על הגג.

לאטום בצורה מקצועית

בין אם נבקש לשכור שירותיה של חברה עבור ביצוע האיטום ובין אם נעשה זאת בעצמנו, חשוב לדעת כי ישנם כיום שלושה סוגים עיקריים של חומרים המשמשים לאיטום הגג. הראשון הוא כמובן על ידי יריעות ביטומוניות, המתבצע על ידי הלחמה של יריעות המעניקות משטח מכסה לגג מצד לצד. הדרך השנייה היא כמובן בעזרת זפת, שהיא נחשבת לשיטה הישנה והדי נפוצה בקרב לא מעט בתים. החומר השלישי הוא כמון חומר אקרילי שמתאים בעיקר לגגות קטנים ובתים חדשים. חומר זה נמרח בצורה של התזה או בצורה של מריחה על הגג, מאפשר איטום מעולה אך נחשב ליקר ביחס לשאר הפתרונות.