הכסף החדש

תארו לכם מצב שכסף הוא רק חתיכת נייר, נייר צלופן כזה שעוטפים אתו משלוח מנות והוא מתקמט ונקרע והוא חסר ערך לחלוטין. נראה לכם שזה יכול לקרות? אז זהו, שבחסות הקורונה לא רק שזה יכול לקרות זה גם חייב יקרה.

עולם בלי כסף?

מאז ומעולם הכסף היה גורם לסכסוכים ומריבות, מלחמות וקרבות וביסס יחסים שמבוססים על "תן וקח", וכשהיחסים הם כאלה – ברור ששום דבר טוב לא יכול לצאת מזה..כי האגו שלנו רק רוצה לתת פחות ולקחת יותר.

האם ייתכן עולם בלי כסף?

במציאות לפי חוקי הטבע יש "כלי" ויש מילוי לכלי הזה שהוא ה"אור" שתפקידו לספק הנאה ותענוג. בין הכלי והאור חייבת להיות התאמה, כלומר שלאור יהיה כוונה לספק הנאה ולכלי תהיה כוונה לקבל את השפע של האור ורק אז, כל פעולה שמתרחשת יכולה להיות חיובית והרמונית.

אז מה הבעיה בעצם? הכוונה.

כאשר אנחנו, בני האדם, מבקשים לקבל תענוג והנאה זה קורה על חשבון האחרים – אגואיזם פשוט שתכלס, הוא זה שגורם לכל הסבל שבעולם מראשיתו.

ובואו נחזור לכסף.

הכסף, וליתר דיוק, הרבה כסף וכמה שיותר, הביא במהלך הזמן חורבן על בני האדם. מעוני גמור ובני אדם שמתגוררים ברחוב ומתים מרעב ועוני, עד לעשירים שמבזבזים בשעה על בגדים ותכשיטים מכוניות ושעונים בשווי משכורות של אנשים אחרים – הכסף קובע איך נרגיש, מה נאכל, מה נגיד, לאן נלך והכל הכל – על חשבון האחרים ותוך ניצולם.

אז מה נעשה? איך נצא מזה? האם העלמת הכסף מחיינו יעזור לנו לחיות יותר טוב?

בני האדם לא יעלימו את הכסף וכל אשר דרוש תיקון הוא האגו ומתוך התהליך הזה ערכו של הכסף יתמסמס לטובת ערכים אחרים כמו כבוד.

במצב שבו האדם יכסה את הרצונות העצמיים שלו רק לעצמו בכיסוי שייתן לו את האפשרות לפעול לטובת הזולת – אז המציאות שלנו תשתנה ואנו נוכל לחיות חיים טובים יותר ושמחים.

הצורך של בני האדם בכסף הוא בעצם הצורך לכסות ולהסתיר את האגו ולכן עלינו למצוא כיסוי אחר לאגו, כזה שמתאים נוח ונעים לזולת, כדוגמת נתינה, התנדבות ודאגה לאחר.

תארו לכם, שאנחנו נחיה חיים שבהם כולנו משקיעים באחרים, כל אחד לפי מידת יכולתו ונתוניו, במקרה כזה כולנו ניתן מה שאנו יכולים ונקבל מה שאנו צריכים והקשר הטבעי שבו אנו קשורים אחד לשני יהיה הבסיס לחברה בריאה ומאוזנת.