התחדשות עירונית בחיפה ב2021

העיר חיפה נחשבת לאחת הערים הפעילות בכל הקשור להתחדשות עירונית, לה כבר רפרטואר עשיר של פרויקטים להתחדשות עירונית ומעל למאתיים מבנים שכבר אוכלסו. יחד עם הכמות ישנו גם לא מעט גיוון בין היזמים השונים שפועלים בעיר, ואלו מונים קרוב למאה יזמים שונים. במדד הארצי נחשבת העיר חיפה למבין הערים המובילות והיא מהווה כ11 אחוזים מסך ההתחדשות העירונית בארץ, ובנוסף העיר גם דוגלת בפינוי ובינוי מאשר חיזוק תשתיות ושיעור הוספת יחידות הדיור בעיר עולה משנה לשנה. פרויקטים אלו אינם מתרכזים רק בשכונות ה"חזקות" אלא גם בשכונות הותיקות כמו קרית אליעזר, עין הים, נווה דוד ועוד – https://ramat-verber.co.il/פינוי-בינוי-חיפה/

קריית אליעזר

אחת מבין השכונות הוותיקות בעיר חיפה ונבנתה בתחילת שנות החמישים, כאשר רוב הבניינים נבנו בצורת "רכבת" הידועה בישראל. פרויקט התחדשות עירונית בשכונה זו נחשב לאחד הגדולים בחיפה והוא נחלק ל2 פרויקטוים שונים כאשר הראשון אמור לכלול תשעה בניינים חדשים, אשר יהיו בין 10 ל22 קומות עם קרוב ל700 יחידות דיור ויחולק ל3 מתחמים שונים. הפרויקט השני יכלול חמישה בנייני מגורים אשר ימתחו בין 10 ל30 קומות עם מעל ל500 יחידות דיור.  אזור זה הינו חלק מעוד תשעה מתחמים שונים אשר יבוצע בהם פינוי ובינוי בעיר חיפה, ואלו יזניקו את כמות הדירות החדשות פלאים. פרויקטים אלו יתמקדו לא רק בהוספה של יחידות דיור לשכונה, אלא יכלול לא מעט שטח מסחרי , מרחב ציבורי מחודש ועוד. תהיו בטוחים כי תושבי השכונה לא יכירו אותה בעוד מספר שנים. 

שכונות חוף

שכונות החוף של העיר חיפה נהנות (לבנתיים על הניר) מתכניות מעולות אשר יחזירו שכונות כמו שער העליה, שפרינצק ונווה דוד להיות האזורים החמים של עיר המפרץ. הפרויקטים בשכונות החוף יכללו מעל ל1600 דונמים, ייכללו קרוב ל8000 יחידות דיור חדשות וכמובן שלא יפגעו בנוף החיפאי אל הים. הפרויקטים באזור יעצבו גם את המרחב הציבורי תוך דגש על עירוב שימושים, החל מאזורי מסחר, פנאי ותעסוקה, תחבורה ציבורית ועוד. כל אלה יהיו חלק ממסכת השיפוצים שיעבורו שכונות החוף ויגדילו משמעותית את יחידות הדיור באזור.