כתיבת קורות חיים למשרה שנייה

כתיבת קורות חיים יכולה לשמש אותנו ככרטיס הביקור הראשוני שלנו, מבין עשרות או מאות קורות חיים שיכולים להשלח אל מקום העבודה שבו נחפוץ, כרטיס ביקור יהיה מעין הרושם הראשוני שיש לנו לעשות אל מול המעסיקים הבאים שלנו. הדבר הזה תופס גם כאשר אנחנו מדברים על קורות חיים למשרה שנייה עבורנו, אולי לחצי משרה או למשרה משלימה שבהמשך אנחנו בונים עליה ועוד. יחד עם זאת לא מעט קורות חיים לעבודות שניות נעשות על מנת גם להתקבל עבור סטאז'ים והתמחויות שונות, לכן דווקא היחס אל קורות חיים למשרות שניות יכול להיות בעל משקל לא קטן.

מגבלות ומסגרות זמן למשרה שנייה

חלק מקורות החיים שנעביר למשרה השנייה שבה נהיה חפצים, צריכה להיות הידיעה שלנו מה הם גבולות והשעות שבן אנחנו עובדים בעבודה השניה. לכן לפני שאנחנו מתחילים אפילו לכתוב את קורות החיים חשוב שנדע איך נחלק את הזמן בין 2 העבודות, אחרי שנסיים עם זה חשוב לרשום זאת בצורה מודגשת וברורה בקורות החיים. הדבר יכול להרשם עם משפט פתיחה או בהתייחסות שלכם לעבודה.

כתיבת קורות חיים למשרה שנייה-מה אנחנו צריכים להבליט?

בין אם העבודה השנייה היא חלק מהתמחות או שהיא משמשת עבור השלמת הכנסה, חשוב לדעת להבליט את היכולות שרכשתם במהלך הכשרות שונות, לימודים, קורסים ופרויקטים שעשיתם. אלו יכולים להיות מגמה שהרחבתם, סמינריון המתקשר אל תחום העבודה, קורס בצבא שיכול לתת לכם נקודות זכות ועוד.

דרכי התקשרות בכתיבת קורות חיים למשרה שנייה

יחד עם הישגים בולטים מהלימודים או מהצבא, חשוב גם לדעת לרשום בצורה ברורה ומובנת את הדרכים להתקשר איתכם. תוכלו למקם זאת בתחילת המסמך או בסופו, אך חשוב שתוסיפו את דרכי התקשורת שבהם תוכלו לענות בצורה המהירה ביותר. כמובן שמספר טלפון, אבל אם אתם לא נכנסים אל המייל שלכם בכל כמה שעות, אל תשאירו את הכתובת שלכם למשל.

מכתב מקדים, גם למשרה שנייה.

כרטיסי ביקור אמיתיים לא סוחבים איתם בדרך כלל מכתב קטן עם הסבר, אולי סלוגן קטן שאמור לתמצת את הכישורים או תחום ההתעסקות. אבל כאשר אתם שולחים קורות חיים תוכלו גם להוסיף מכתב קטן שאולי יעזור לכם להסביר יותר מדוע אתם רוצים את אותה עבודה, מה הם הכוונות שלכם שאולי אכן יכולות לעזור לכם בקבלת העבודה כזו. יחד עם זאת חשוב מאוד לא להקל ראש גם בשליחת קורות חיים למשרה שנייה, תזכרו כי מי שעובר על קורות החיים שלכם מתייחס אליכם כל עובדים מן המניין וכך היו רוצים שיתייחסו אל שליחת קורות החיים שלכם.