למה לשים לב בניתוח אף לפני ואחרי?

עולם הקוסמטיקה מספק לנו לא מעט ניתוחים ואפשרויות רבות לשיפור ודיוק של הגוף שלנו, כאשר בישראל נותחו בשנה האחרונה קרוב למאה אלף בני אדם! אך אחד מהניתוחים הללו הוא לא אחר מאשר ניתוח אף שרשם רק בשנת 2020 קרוב ל7000 מטופלים שונים שעברו הליך זה. הפופולריות של ניתוחי האף לא רק שגדלה בשנים האחרונות אלא פופולרית גם בקרב לא מעט ידוענים כמו ליסה קודרו מחברים או אפילו מירי אלוני שהעבירו שיפוץ קטנטן באזור האף. אך בדיוק כמו שאר הניתוחים הפלסטיים שתעברו, ישנם כמה פרטים שיש לשים אליהם לב בכל ניתוח אף לפני ואחרי הניתוח ובשביל שלא תפספסו אותם ריכזנו אותם כאן עבורכם.

ציפיות וגדלים

ניתוח אף לעיתים יכול להיעשות בגלל צורך רפואי, אשר אמור לפתור בעיה נשימתית או תיקון לאחר מכה חזקה שגרמה לעיוות.  אך יחד עם אלו לא מעט ניתוחי אף נעשים על מנת "לתקן" או לשפץ את מיקום האף או את הגודל שלו. משאלת לב שכזו מצריכה דבר ראשון רופא מיומן ובעל ניסיון שיוכל לעזור לכם להגיע עד כמה שניתן אל הצורה שאותה תבקשו, ועל כן אתם תתבקשו להבין בעצמכם מה הוא הגודל או התיקון שאותו אתם מבקשים. לכן כאשר אתם מגיעים אל רופא פלסטיקאי להתייעצות, חשוב שתגדירו בעצמכם את הפרופורציות והתוצאות שתרצו, יחד עם זאת עליכם גם לקחת בחשבון כי התוצאות לאו דווקא יהיו תואמות במאת האחוזים כמו שדמיינתם.  בכל הקשור להכנה גופנית לפני הניתוח, על המעשנים מבינכם להפסיק ימים ספורים לפני הניתוח, לאלו הנוטלים כדורים שונים לדילול דם יש להפסיק גם כן ימים לפני מועד הניתוח.

השלבים שאחרי

לאחר הניתוח האף אמור להתמלא בטמפונים על מנת שיעזרו לספיגה מהירה של הדם ולריפוי פנימי מהיר וטוב, יחד איתם יצטרף גבס שיעזור לקבע את צורת האף ולהבטיח תוצאה אופטימלית. לאחר הניתוח יהיה עליכם לנוח בין שבעה ימים עד לעשרה ועם סיום שבועיים מיום הניתוח, תצטרכו להוריד את הטמפונים והגבס. מהרגע שירד הגבס מומלץ להצמיד אל האף אגד נדבק שיעזור עם עיצובו המחודש, יחד עם זאת יהיה עליכם לא לבצע שום פעילות הכוללת נהיגה, עבודה או כל דבר הדורש מאמץ במשך שבועיים שלמים. יש לשים לב כי אתם מייצרים לעצמכם סביבה נוחה ובריאה להחלמה, ולהמתין לתוצאות הניתוח שלעיתים יכולות לקחת בין חודשיים לשלושה.