משמעות החיים

למה צריך לשאול על משמעות החיים? לא מספיק שאנחנו נושמים, אוכלים, מתאהבים, ובכלל עושים ערב רב של פעולות? מה זה העניין הזה של משמעות? האמת שכשאנו יודעים את המשמעות קל לנו להתמודד עם קשיים בדרך למטרה. אם אני רוצה לרדת עשרה קילו, קל לי יותר לא לאכול שוקולד, כי האכילה תוריד אותי מהדרך של הירידה במשקל. באופן כללי, כשאני נותנת משמעות למשהו אני מעלה בערכו, וככה החיים שלי נעשים יותר עשירים ומעניינים. כל אחד נותן משמעות לדברים אחרים. יש כאלה שמשחק כדורגל בשבילם זה שיא המשמעות שבעולם, ויש כאלה שצוחקים על אלה שנותנים משמעות לכדורגל, הם נותנים משמעות להוריד את המשמעות של הכדורגל. וכל דבר אחר שהם לא נותנים לו משמעות.

אני נותנת משמעות למודעות עצמית ואהבת הזולת, אני נותנת לזה משמעות כי זה מאוד קשה לביצוע. הכי קל זה לאהוב את עצמי, זה טבעי, לא צריך לתת לזה הרבה משמעות, כי החיים נותנים לזה משמעות בעצמם. בזה שאני מעלה את משמעות החברים שלי, אני מעלה את חשיבות החיים שלי כי החיים שלי מלאים בחברים שלי. אם לחברים שלי טוב יש לי נחת. יש לי נחת מחשיבות הטבע, כי ככל שהטבע ואני פועלים יד ביד, החיים זורמים בנועם בחינניות. אבל אם אני לא זורמת עם הטבע, אם החשיבות שלי נוגדת את הטבע, החיים של מלאים בייסורים ובקשיים, כי אז אני זורמת נגד הזרם של החיים.

כשאני חייה ונושמת את משמעות החיים, החיים שלי מלאים. אני אחראית, מסתכלת על הזולת כמו מישהו שכדאי לי ללמוד ממנו, ואני מרגישה בת מזל שאני מכירה אותו. כל מפגש הוא הזדמנות ללמוד, להתקדם ולהתפתח בכיוון שיעשיר לא רק אותי כי אם את החברה כולה. כשאני נותנת חשיבות למשמעות החיים, כל תנועה בת משמעות. אני קמה בבוקר עם שיר בלב, כי יש לי הזדמנות לעבוד עם הטבע יד ביד.